Menu

Ubezpieczenie samochodu na raty

Październik 27, 2018 - poradnik
Ubezpieczenie samochodu na raty

Obecnie możesz sfinansować nabycie swojego auta na 2 sposoby:
•    Kredyt samochodowy, gdzie bank użycza ci niskooprocentowanej pożyczki, lecz będzie współwłaścicielem samochodu dopóki nie uregulujesz całego zobowiązania.
•    Kredyt na samochód, gdzie bank użycza ci pożyczki bez specjalnych warunków. Od samego początku jesteś jedynym właścicielem auta.
W zależności od tego, na jaki wariant kredytu się zdecydujesz, będziesz zobowiązany odnaleźć odpowiednie ubezpieczenie Autocasco.

Auto z kredytem samochodowym
Gdy posiadasz kredyt samochodowy, to nie ulega wątpliwości, że zapisy w dokumencie nakładają na ciebie obligację zakupienia zabezpieczenia AC. Musi ono stosownie zabezpieczać auto, a suma prawdopodobnego zadośćuczynienia powinna pokryć wartość rat, które pozostaną do spłaty, czyli będziesz musiał dobrać umowę z szerokim zakresem.
Przy doborze odpowiedniego zabezpieczenia, zwróć uwagę głównie na:
•    sumę ubezpieczenia. Kiedy samochód jest nowiutki z salonu, masz możliwość asekurowania go na taką kwotę, jaka widnieje na fakturach. Zasadne będą dodatkowo zapisy, które zapewnią, że w razie utraty pojazdu w początkowym roku polisy, otrzymasz refundację jego wartości z dnia kupienia.
•    Zniesienie amortyzacji. Dużo firm ubezpieczeniowych uwzględnia amortyzację, nawet w sytuacji samochodów całkiem nowych. Jeśli nie chcesz dopłacić do reperacji samochodu w razie jego uszkodzenia, rzetelnie sprawdź zapisy polisy Auto-casco.
•    Naprawę w ASO. Nie zawsze jest to norma, a w przypadku, jeżeli masz nowiutki samochód to niezmiernie znaczące. Naprawianie w Autoryzowanym Serwisie Obsługi zapewnia utrzymanie gwarancji na pojazd i dokonanie wszystkich prac zgodnie ze kanonem producenta.
•    Naprawę na częściach sygnowanych logiem producenta, ponieważ to, że wybrałeś reperację w autoryzowanym warsztacie nie symbolizuje, iż do jej wykonania pozostaną użyte oryginalne części. Zobacz zapisy w dokumencie, albowiem zastosowanie części sygnowanych logiem producenta jest ważne w sytuacji, gdy twoje auto jest na gwarancji.
•    Stałą sumę ubezpieczenia. Kiedy będziesz posiadać alternatywę wyboru takiej ewentualności, warto się na nią zdecydować. W ten sposób w razie zniszczenia lub ukradnięcia pojazdu, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci ci odszkodowanie w wielkości wartości pojazdu w dniu jego kupienia.
Miej na uwadze, iż decydując się na polisę powinieneś oznaczyć na niej cesję. W ten sposób w razie zniszczenia albo nawet przywłaszczenia samochodu, odszkodowanie pozostanie dostarczone do banku i pokryje pozostałe koszty długu.

Auto w kredycie na samochód
Jeżeli zdecydowałeś się na kredyt na pojazd i poza samą wierzytelnością nie masz innych zobowiązań względem banku, możesz na własną rękę zadecydować jak ubezpieczyć swoje cacko i czy w ogóle to uczynić. Nie posiadasz żadnego wymogu, jednakże warto, ażebyś rozważył kupno Auto-casco, nawet jeśli samochód nie był niesłychanie drogi, a twój dług jest nieznaczny.
Dzięki odpowiednio dopasowanej polisie AC, gdy stracisz samochód w wypadku czy w następstwie kradzieży, spieniężone przez towarzystwo ubezpieczeniowe odszkodowanie, będzie mogło pokryć resztkę wierzytelności w banku. Nie pozostaniesz w związku z tym bez pojazdu i z zadłużeniem.
Przy wyborze dodatkowego ubezpieczenia, zwróć atencję przede wszystkim na:
•    sumę ubezpieczenia, albowiem różne firmy ubezpieczeniowe mogą określić wartość pojazdu  na odmienne sumy.
•    Naprawę w warsztacie. W przypadku pojazdów używanych ich posiadacze przeważnie mają do wyboru opcję ich reperacji w warsztacie czy też na bazie kosztorysu. Jeżeli wybierzesz alternatywę „warsztat”, twoje auto pozostanie naprawione w wybranym serwisie bezkosztowo. Zwyczajnie po szkodzie odstawisz je do wskazanego przez ubezpieczyciela zakładu naprawczego, a potem odbierzesz po naprawie. Towarzystwo zajmie się rozliczeniem naprawy bezpośrednio z warsztatem.